pls vymena remene nebo lepe chladit

Téma pro skútry s motory Minarelli

Moderátoři: Mikys, TUNER, LuckyGhost, Scooter-Tuning.cz Team

shoooty
Nově příchozí
Nově příchozí
Skútr: maxon 50
Antispam: ano

pls vymena remene nebo lepe chladit

Příspěvekod shoooty » 03 bře 2014 22:33

Ahoj,mam prosbu.mam maxon 50(nebo jako rhon speed 50-proste auto kelly ) motor vzduchac 2takt, kopie minarelli,provedl jsem upravy :70ccm valec litina, karbec DO 19 triska 90,open filtr,varec malossi multivar valecky 7gr,spojkove pruzinky leo vince +1500 otacek,prevody +20%... takze: motor slape jak hodinky ale dokud to bylo origo nebyl zadny problem..starty z mista za ,,studena (ohraty motor studenej varec) jede pekne pekna akcelerace maximalka okolo 85km/h (prvni vec zda se mi to malo) a jizda do kopce prumer 55-60 km/h potom jedu se projet ale kdyz prijedu zpet tak rozjezd je slabsi (podotykam motor stale slape stejne jak nez jsem odjel) do toho sameho kopce maximalka taky klesne cca o 10 km/h a to i maximalka jako takova cca o 10 km/h. takze se chci zeptat jestly by nepomohlo nake chlazeni nake rady a tipy ohledne chlazeni varce a remene. A nebo jestly to muze byt tim ze tam mam origo remen baotian rozmery 17x788 a na kterem je najeto 2700km s tuningem 700km. je pravda ze delka=akcelerace a sirka=maximalka?? jakej by jste mi doporucily pro zviseni maximalky ...co treba x-kevlar od malossi s rozmerama 17,5 x 804mm. je urcen na tento tip ale oravdu to prida na akceleraci a maximalce?? je tech dotazu dost no ale predem moc dekuji za odpovedi
valec litina naraku 70ccm,karburator Dellorto 19+tryska101 s open filtrem,variator malossi multivar 7gr valecky,kontraska bila malossi,prevody top racing +20 vyfuk orygos ale odstranen katik a slepe koleno. A ceeelej v karbonu:)

Mikys
Administrator
Administrator
Skútr: 4 ks
Výkon [hp]: moc
Kontaktovat uživatele:

Re: pls vymena remene nebo lepe chladit

Příspěvekod Mikys » 04 bře 2014 12:44

Zodpovím to komplexně.
Řemen bude chtít vyměnit za něco lepšího.
Šírku nech původní.
Délka musí být tak, aby jsi jej u variátoru úplně dole a na zadní řemenici co nejvýše, při vypnutém motoru.
To je základní pravidlo a víc nad tím prostě nešpekuluj.
Dále, může být problém kontrastní pružina, která se ohřeje, změkne a Tobě to rázem nejede :)
Překvapuje mě, že jsi tam dával delší převody, do toho bych na tvém místě nešel...
P. ZIP SP 1998 - Nějaká obyčejná 70cc
P. ZIP SP 2000 - Závodní série
G. Runner VXR 2008 - polini vario, ale vyhlížím výfuček

http://www.realcentrum.cz

Používám RASPBERRY Pi :)

shoooty
Nově příchozí
Nově příchozí

Příspěvekod shoooty » 05 bře 2014 01:57

Ok moc dekuji :-) a proc nepouzit prodlouzene prevody? Vim ze se to spise dava na nikasil ale ja jezdim z vesnice do vesnice a nechci to tolik tocit to ze to ma mensi zaber mi zastak moc nevadi ale chtel jsem hlavne maximalku (ikdyz ta je taky jen 80-85) proto to nak resim,zkusim koupit i tezsi valecky zrouna s remenem a uvidime jak to posteluju kdyby to jezdilo v klidu na 2/3 plynu tech osum petek po rovine tak by to bylo super ale to chci po litine asi moc ze .nebo by to slo nak udelat??
valec litina naraku 70ccm,karburator Dellorto 19+tryska101 s open filtrem,variator malossi multivar 7gr valecky,kontraska bila malossi,prevody top racing +20 vyfuk orygos ale odstranen katik a slepe koleno. A ceeelej v karbonu:)

shoooty
Nově příchozí
Nově příchozí

Příspěvekod shoooty » 05 bře 2014 17:14

Tak jsem dnes koukal na ten remen ta zadni remenici jde uplne nahoru ,vepredu jde krasne az na osicku ale nahoru se vysplaha cca max pul centimetru pod okraj ten pulcentak je netknutej ,tak asi urcite tezsi valecky ze,nebo to bude sirkou ?

Mikys
Administrator
Administrator
Skútr: 4 ks
Výkon [hp]: moc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mikys » 06 bře 2014 09:24

Těžší válečky bych už neřešil. Ztratíš rozjezd, navíc se spojení s dlouhým převodem.
Nebudu odhadovat rychlosti, to je hrozně diskutabilní, já když dělal skútra pro sebe, tak jsem to dělal podle citu, hlavně aby to mělo konstantní zrychlení a kam až to bude zrychlovat, tak to už jsem neovlivnil. Převody jsem měl sériové, až v závoďáku jsem potřeba delší.
Můžeš ještě zkusit mix válečků... 3 lehčí a 3 těžší uspořádaný ve variátoru na přeskáčku tzn. těžký, lehký, těžký, lehký, těžký, lehký ;) Nesmíš dát 3 a 3 vedle sebe... ;)
P. ZIP SP 1998 - Nějaká obyčejná 70cc
P. ZIP SP 2000 - Závodní série
G. Runner VXR 2008 - polini vario, ale vyhlížím výfuček

http://www.realcentrum.cz

Používám RASPBERRY Pi :)

shoooty
Nově příchozí
Nově příchozí

Příspěvekod shoooty » 06 bře 2014 20:54

jop jop :-D mno koupim tu sadu valecku(kdyby nic doma se to nestrati) na lazeni od naraku tet uz jen remen.....jako pravda pekne rozlozeny zrychleni to ma pak uz zrychluje jen otackama motoru coz me opet honi nutkani koupit sirsi remen aby na varci dolezl az nahoru....jo a jeste naky osobni zkusenosti s vyberem znacky remenu?? to jsem tady totiz nenasel na forku...snad jsem spatne nehledal :-/

Zpět na “Skútry s motory Minarelli”